Pobočný spolek

Rychlost.cz - poptávka připojení

 

Pobočný spolek Duha Sedliště je samostatnou jednotkou vycházející ze stanov a podmínek mateřské organizace Duha. Pobočný spolek vznikl v roce 2001 a jeho celoroční činností je pořádání různých akcí pro děti a mládež z řad členů spolku ale i nečlenů, také pořádání letních dětských táborů (od roku 1996 byly tábory připravovány ještě pod hlavičkou Duhy) na TZ Sázava Sedliště.

V současné době připravuje pobočný spolek čtyři běhy letních táborů na vlastní táborové základně Sedliště u města Sázava. Táborová základna je obklopena lesy a k řece na koupání je to zhruba kilometr a půl. Součástí tábořiště je vybavená kuchyň, dřevěná jídelna, zděné sprchy a záchody, venkovní umývarky a hřiště na fotbal a volejbal.

Všichni výchovní pracovníci našeho pobočného spolku jsou zkušení táborníci a jsou náležitě proškoleni pro tuto práci dle platných vyhlášek. Snažíme se nabídnout dětem několik hezkých dní v jiném prostředí, než žijí celý rok, vyplněných hrami, sportem a hlavně legrací. Děti na táborech chceme vést k samostatnosti, poznávání přírody, táboření a hlavně k umění žít v kolektivu. V neposlední řadě umět se vypořádat s následky pandemie Covid-19 a vrátit se z domovů zpátky do přírody.